11 ورزش برای لاغری

 

 

 


امروزه اضافه وزن یک مسأله رو به رشد است که به دلیل مشکلات بسیار زیاد آن مانند چاقی، مشکلات قلبی، خستگی باعث بیماری‌های متعدد، یکی پس از دیگری است. در این مجله می‌خواهیم به ورزش‌های چربی سوز بپردازیم. با ما همراه باشید...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1- شنا

 

کالری سوزانده شده در ساعت: ۵۰۰ تا ۸۰۰

 

 

 

 


بزرگترین مزیت شنا برای سلامتی، عدم تأثیر زیاد آن بر مفاصل است و یک تقویت‌کننده عالی عضلات به شمار می‌رود. یک شناگر از تک تک ماهیچه‌های بدن خود برای به حرکت درآوردن او در آب استفاده می‌کند، از جمله عضلات گردن، صورت و انگشتان پا. قدرت و استحکام عضلانی را توسعه می‌دهد و وضعیت و انعطاف‌پذیری را بهبود می‌بخشد.
شنا همچنین یک تمرین هوازی مؤثر را فراهم می‌کند. شنا مزایای قلبی عروقی ورزش هوازی را بدون تأثیر زیاد بر روی مفاصل شما فراهم می‌کند. سن، آسیب‌ها یا شرایط مرتبط با چاقی ممکن است نیاز به انتخاب ورزشی داشته باشد که فشار بیشتری بر بدن شما وارد نکند.

 

 

 

 

2- دو سرعت

 

کالری سوزی در ساعت: ۹۰۰ تا ۱۵۰۰

 

 

 

 


اگر می‌خواهید وزن کم کنید یا کالری بسوزانید؛ دوی سرعت یکی از بهترین ورزش‌ها برای لاغری است. دوی سرعت باعث می‌شود تنفس سخت‌تر شود و در نتیجه میزان اکسیژن در خون شما افزایش می‌یابد. این به سم زدایی بدن شما کمک می‌کند. دوی سرعت همچنین ماهیچه‌های شما را تقویت می‌کند و متابولیسم و ضربان قلب را افزایش می‌دهد. انجام دوی سرعت کوتاه در فواصل روزانه باعث افزایش ضربان قلب، گردش خون و همچنین افزایش دمای بدن می‌شود. تمام این فعالیت‌ها در نهایت به کاهش وزن در مدت زمان کوتاهی کمک خواهد کرد.

 

 

 

 

3- ورزش های راکتی

 

کالری سوزانده شده در ساعت: ۳۹۰ تا ۷۸۰

 

 

 

 

 

 

 


ورزش‌های راکت، از جمله تنیس و راکت‌بال، همگی فعالیت‌های شدیدی هستند که به حرکت مداوم در حین پرواز و پرش توپ در زمین نیاز دارند. در حالی که تنیس معمولاً در زمینی در فضای باز بازی می‌شود، راکت‌بال در یک اتاق سرپوشیده بازی می‌شود، جایی که توپ ممکن است از هر یک از چهار دیوار، سقف یا زمین پرتاب شود. این یک تمرین عالی است؛ با این حال، اگر در زانو یا مچ پا مشکل دارید، ممکن است این ورزش‌ها به دلیل تغییر جهت‌های ناگهانی برایتان مناسب نباشند. برای حداکثر سود بدنی، انفرادی بهتر از همتای دونفره خود است زیرا در طول مسابقه زمین بیشتری را پوشش خواهید داد. حتی اگر مبتدی باشید، ‌شانه‌ها، ساعد‌ها و باسن شما نیز تمرین داده می‌شود.

 

 

 

 

4- فوتبال

 

کالری سوزانده شده در ساعت: ۶۰۰ تا ۹۰۰

 

 

 

همچنین یک ورزش کارآمد برای کاهش وزن است زیرا عضلات و قلب را به روش‌های مختلف کار می‌کند. فوتبال با استفاده از فیبر‌های عضلانی کند انقباض و تند انقباض، توده عضلانی بیشتری می‌سازد و کالری بیشتری می‌سوزاند. فوتبال توده عضلانی را می‌سازد و حفظ می‌کند و متابولیسم شما را نیز افزایش می‌دهد. برای اینکه از طریق ورزش تیمی فوتبال به تناسب اندام برسید، مجبور نیستید در پست خاصی بازی کنید و چه در حمله باشید و چه در دفاع، دویدن و تغییرات سریع مطمئناً به شما کمک می‌کند تا وزنتان را کاهش دهید.

 

 

 

 

5- بسکتبال

 

کالری سوزانده شده در ساعت: ۷۰۰ تا ۱۱۰۰

 

 

 

 

 

یکی از ورزش‌های جالب و همچنین بهترین ورزش‌ها برای لاغری بسکتبال است. این شامل دویدن خوب، پریدن، کشش، حرکت پا و ذهن هوشیار برای انداختن توپ در سبد است. به غیر از این بسکتبال بازی کردن به همراه دوستان یا خانواده همیشه لذت بخش خواهد بود.

 

 

 

 

6- هنرهای رزمی

 

کالری سوزانده شده در ساعت: ۷۰۰ تا ۱۱۰۰

 

 

 

 


صرف نظر از اینکه در حال تمرین کاراته، جودو، تکواندو یا هر هنر رزمی دیگری هستید، فواید زیادی نصیبتان می‌گردد. هر فعالیتی که شما را وادار به حرکت سریع و به روش‌های مختلف کند، مطمئناً به شما کمک می‌کند، چه در حال یادگیری یک هنر رزمی جدید باشید و چه یک مبارز با تجربه. لازم نیست این مهارت را به قصد جنگیدن یا دست و پنجه نرم کردن یاد بگیرید. سالن‌های ورزشی مملو از افرادی است که ورزش‌های رزمی را بدون قصد پا گذاشتن به رینگ یاد می‌گیرند.

به غیر از این ورزش رزمی ذهن شما را هم برای یادگیری آماده می‌کند و اعتماد به نفستان را نیز افزایش خواهد داد.

 

 

 

 

7- ژیمناستیک

 

کالری سوزی در ساعت: ۳۳۴ تا ۵۰۰

 

 

 

 

ژیمناستیک انرژی و تناسب اندام زیادی می‌طلبد. این ورزش شامل عملکرد، قدرت، سرعت، انعطاف‌پذیری، تعادل و هماهنگی است. ژیمناستیک به سطح بالایی از انرژی، بهترین فرم بدن و تناسب اندام نیاز دارد. به همین دلیل است که ژیمناست‌های رقابتی دارای یکی از زیباترین و خوش فرم‌ترین اندام در ورزش هستند. ژیمناستیک به عنوان یک تمرین کالری سوزی متوسط طبقه‌بندی می‌شود.

 

 

 

 

8- بوکس

 

کالری سوزانده شده در ساعت: ۸۰۰ تا ۱۰۰۰

 

 

 

 

بوکس به ساعت‌ها تمرین نیاز دارد، از طناب زدن تا اسپارینگ قبل از اینکه واقعاً برای مسابقه به رینگ بروید. استقامت، چابکی، حرکت پا، رفلکس سریع و تصمیم گیری همه در این ورزش گنجانده شده است. علاوه بر این، تعداد قابل توجهی کالری می سوزانید که برای کاهش چربی شکم ضروری است و بوکس را هم در زمره بهترین ورزش ها برای لاغری قرار می دهد.

 

 

 

 

9- دوچرخه سواری

 

کالری سوزانده شده در ساعت: ۶۷۰ تا ۱۰۰۰ کالری

 

 

 

 


دوچرخه سواری برای همه افراد، در هر سن یا سطح آمادگی مناسب است. به چربی سوزی کمک می‌کند، سلامتی را بهبود می‌بخشد و شما را در فرم مناسب قرار می‌دهد. همچنین گروه‌های عضلانی اصلی در پا‌ها را تقویت می‌کند: عضلات چهارسر ران، باسن، همسترینگ و ساق پا.

 

 

 

 

10- پارکور

 

کالری سوزانده شده در ساعت: ۶۰۰ تا ۸۰۰

 

 

 

 

این ورزش به انواع الگو‌های حرکتی مختلف نیاز دارد که هر کدام به طور باورنکردنی بر عضلات مرکزی بدن نیاز دارند. پارکور یک ورزش با کالری سوزی بالاست. این شامل مسیر‌های با مانع، دویدن، کوهنوردی، تاب خوردن، منتینگ، طاق زنی، پرش، غلت زدن و حرکت چهارپا بسته به موقعیت داده شده است. حرکاتی که هنگام اجرای پارکور انجام می‌دهید، کل کالری سوزی را افزایش می‌دهد.

 

 

 

 

11- کوهپیمایی

 

کالری سوزی در هر ساعت: ۵۰۰ تا ۹۰۰

 

 

 

 


در زمان کوهپیمایی می‌توانید از مناظر طبیعت بهره برده و همین باعث می‌شود که حوصله‌تان هم سر نرود. بعلاوه اینکه کوهپیمایی کالری سوزی بالایی هم دارد و باعث تقویت عضلات پایین تنه و مرکز بدنتان خواهد شد. به علاوه برای فشار بیشتر می‌توانید با خودتان یک کوله پشتی کوهنوردی هم ببرید. بر این اساس کوهپیمایی نیز جز بهترین ورزش‌ها برای لاغری قرار می‌گیرد.

 

 

 

 

021 88 03 62 53
تلفن تماس جهت پشتیبانی
ایمیل
info@bemland.com
  • قیمت

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش